K U R S Y

UWAGA!

Zajęcia w nowym roku szkolnym 2021-2022 prowadzić będziemy w trybie stacjonarnym oraz online. W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej oraz zamknięcia szkół przez rząd, wszystkie kursy odbywać się będą online, do czasu zniesienia obostrzeń.

S A K U R A

K U R S Y JĘZYKA JAPOŃSKIEGO

Kliknij myszką w wybrany kurs i dowiedz się więcej! 

S A K U R A

yamazakura

Y A M A Z A K U R A

Różne odmiany wiśni


Sakura to nie tylko Somei Yoshino. Na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i opisy najważniejszych odmian japońskiej wiśni. Niektóre z nich już posadziliśmy lub posadzimy w przyszłości w naszym sakurkowym parku. 

Yamazakura ヤマザクラ, 山桜 (ang. Hill cherry) – jest często spotykaną odmianą wiśni w Japonii, która rośnie dziko w przyrodzie. Kwiaty Yamazakura są lekko różowe i mają pięć małych płatków. Liście Yamazakury rozwijają się w tym samym czasie co kwiaty. Yamazakura owocuje, owoce są małe, ciemnofioletowe, teoretycznie jadalne ale niesmaczne, gorzkie. Drzewo Yamazukara może osiągnąć wysokość ponad 20m.

Położone w Fujinomiya w prefekturze Shizuoka drzewo Kariyado no Gebazakura 狩宿の下馬桜 (zdjęcie) – to najstarsze drzewo Yamazakura w Japonii.

Drzewo ma obecnie 14 metrów. W 800-letniej historii drzewo wielokrotnie opierało się tajfunom i miało nawet 34 m wysokości.