Czekoladowy ramen na walentynki

  • Post author:
  • Post category:Blog

Japan Today, Sora News 24

Czekoladowy ramen na Walentynki
Sieć restauracji serwujących ramen Korakuen, powraca w tym roku z czekoladowym ramen, wzbogacając ofertę o... noodle w białej czekoladzie.

Korakuen nie jest pierwszą restauracją, która sprzedaje ramen o smaku czekoladowym lub białej czekolady. W Japonii znajdziemy restauracje oferujące czekoladowy ramen ale bardziej w stylu tsukemen, w którym to noodle podawane są oddzielnie a następnie zanurzane w bulionie czekoladowym. 

Limitowana edycja Chocolate i White Chocolate Ramen jest jednak inna. Czekoladowy Ramen nie tylko używa kostek czekolady jako ozdoby/dodatku, ale zawiera olej kakaowy w bulionie na bazie sosu sojowego. Rosół jest gęsty, z lekkimi nutami czekolady, co jest miłym akcentem, gdy chcemy spróbować czegoś niezwykłego, ale nie przytłaczającego.

Nowy ramen z białej czekolady jest nieco bardziej dekadencki. Na bazie słonego bulionu, do którego dodaje się olej kakaowy i śmietanę, dzięki czemu bulion jest kremowy, bogaty w smaku. Zwieńczona białą czekoladą z pewnością będzie przyjemnym dodatkiem do zwykłego menu Korakuen.

Oba dania ramen kosztują 640 jenów (ok 23-24 zł) i pozostaną w menu do 11 marca. 

sakura