fbpx

Kursy językowe w Japonii

KAI Japanese Language School

Partnerem Fundacji w Japonii jest szkoła KAI w Tokio. We współpracy z KAI organizujemy wakacyjne kursy języka japońskiego w Japonii.
W trakcie ponad 3-tygodniowego pobytu w Tokio, studenci mieszkają z rodzinami japońskimi, codziennie uczą się języka japońskiego, a w weekendy zwiedzają Japonię.

Jeśli planujesz wyjechać na dłużej do Japonii, rozpocząć studia, pracę -zapisz się na długoterminowy kurs w szkole KAI. Taki kurs pozwoli Ci szybko nauczyć się języka japońskiego a jednocześnie dzięki wizie studenckiej będziesz mógł,-mogła podjąć w Japonii pracę.

Kursy wakacyjne

KAI Japanese Language School

Zapraszamy osoby z całej Polski od 18 lat. Wskazany wcześniejszy kontakt z językiem japońskim oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego. Fundacja Sakura pośredniczy w załatwieniu wszystkich formalności związane z wyjazdem. Kursy wakacyjne języka japońskiego odbywają w sierpniu.

Zajęcia w szkole KAI trwają od poniedziałku do piątku, od 9 rano do 12:50. Łącznie każdego dnia przeprowadzane są 4 lekcje 50-minutowe.

Jeśli masz ukończone 20 lat (stosownie do prawa japońskiego) nie musisz (choć nadal możesz) mieszkać z rodziną japońską. Jeśli chcesz mieć więcej swobody – możesz wybrać tzw. guesthouse, rodzaj akademika. Mieszkając w guesthouse najczęściej do wyboru masz pokój jednoosobowy, wspólną dużą kuchnię na parterze, living room, łazienki, automaty do prania. Będziesz mieć zapewniony dostęp do internetu.  Wyżywienie we własnym zakresie.

Student na podstawie rachunku ze szkoły KAI, wykonuje przelew bankowy (szkoła KAI poleca przelewy flywire, link znajduje się na stronie KAI) na rachunek szkoły KAI. Student może także sam opłacić swój rachunek na miejscu w Tokio gotówką w jenach lub za pomocą karty kredytowej.

Szkoła KAI oferuje obecnie wszystkim studentom mieszkającym z rodzinami japońskimi, bezpłatne ubezpieczenie, które pokrywa 100% zdarzeń losowych na terenie Japonii. Mimo posiadanego ubezpieczenia japońskiego, Fundacja Sakura zaleca wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na przelot.

Studenci planujący pobyt w guesthouse, dodatkowo zapłacą za japońskie ubezpieczenie 6 500 jenów.

Kurs jena: 0,0358 (z dnia 06.12.2019, sprzedaż kurs kantorowy Alior).

(Na skutek spadku wartości polskiej złotówki w stosunku do dolara i jena, koszt wyjazdu w 2021 roku może być o ok. 10% wyższy).

 • Przelot – przeciętnie 2500-3000 zł
 • Zakwaterowanie z wyżywieniem u rodziny japońskiej ( przec. 4 500 JPY dziennie (161 zł). Opłata za średnio pobyt 22-dniowy wynosi 3 544 zł
 • Prowizja szkoły KAI za znalezienie rodziny japońskiej, opiekę nad studentem oraz ubezpieczenie – 30 000 JPY (1 074 zł).
 • Kurs języka japońskiego w szkole KAI – 109 tyś. JPY ( 3 902 zł)
 • Materiały do nauki – 2000 JPY (72 zł)
 • Opłata za pobyt opiekuna z Fundacji Sakura i organizację kursu w Japonii – 500 zł.
 • Bilet JR 7-dniowy – 228 Euro (980 zł)
 • Dodatkowe wyżywienie, noclegi, bilety wstępu, onsen, napoje, bilety komunikacji miejskiej – min. 2 000 JPY dziennie (ok. 70 zł dziennie)

Razem ok. 14 000 – 15 000 złotych.

W przypadku osób pełnoletnich i wyboru opcji guesthouse (rodzaj akademika), łączny koszt wyjazdu znacząco się nie zmieni. Miesięczny koszt zakwaterowania w guesthouse to średnio 90-95 tyś. jenów (bez wyżywienia).

Studenci w pierwszej kolejności muszą zakupić bilet lotniczy. Fundacja może pomóc w zakupie biletów. Kolejne płatności (bilet JR, kurs i zakwaterowanie, student opłaca na podstawie przedstawionego rachunku ze szkoły KAI, na ogół w połowie lipca.

Głównym organizatorem wyjazdu studentów na kurs języka japońskiego do Tokio jest szkoła KAI i to szkoła KAI sprawuje opiekę nad studentami kursów języka japońskiego w trakcie trwania kursu. Nad bezpieczeństwem studentów czuwają także japońskie rodziny, u których mieszkają studenci. Opiekun Fundacji Sakura pełni tylko funkcje pomocnicze.

Opiekun z Fundacji Sakura w trakcie kilkudniowego pobytu w Tokio pomoże:

 • Odebrać studenta kursu językowego z lotniska w Tokio i pomóc w dotarciu do miejsca zakwaterowania
 • Pomóc w dotarciu studenta do szkoły KAI
 • Zorganizować weekendowy wyjazdu do Kioto i Osaka
 • Przeprowadzić dzień orientacyjny w Tokio w pierwszy weekend pobytu

Uwaga: Pobyt opiekuna z Fundacji Sakura w Tokio będzie ograniczony do w/w kilku dni. Pierwsze 2-3 dni w nowym miejscu są na ogół bardzo stresujące, lecz już po kilku dniach na ogół wszyscy studenci świetnie sobie radzą w Japonii i obecność opiekuna jest na ogół zbędna.

Kursy długoterminowe

KAI Japanese Language School

Zapraszamy osoby z całej Polski. Warunek: posiadanie licencjatu lub dyplomu ukończenia studiów. Matura często jest również akceptowana przez japoński urząd imigracyjny.

Fundacja Sakura i szkoła KAI z Tokio załatwia za studenta wszystkie formalności związane z wyjazdem. Fundacja Sakura nie pobieramy żadnych opłat.

Dzięki wizie studenckiej uzyskasz prawo do podjęcia pracy w wymiarze 20 godzin tygodniowo (rodzaj połówki etatu), co powinno Ci pozwolić na szybszą naukę języka japońskiego oraz zarobienie pieniędzy potrzebnych na opłacenie nauki w szkole KAI. Można przyjąć przy podjęciu pracy na w/w pół etatu, minimalne zarobki na poziomie 1 000-1 500 jenów na godzinę. To mało choć może pozwolić nam na uzbieranie pieniędzy w przeciągu kilku miesięcy, niezbędnych na opłacenie czesnego w szkole za pół roku nauki. Po zakończeniu kursu półrocznego, student może zapisać się na kolejny półroczny kurs. Czterech najpilniejszych studentów co pół roku otrzymuje stypendium szkoły KAI, pokrywające koszt kursu.
 • Opłata półroczna za kurs wraz z opłatą rejestracyjną: 460,000 JPY (14 113 zł):
 • Opłata za wniosek wizowy: 20,000 JPY (ok 613 zł)
 • Podręczniki – ok 3 000 – 4 000 JPY (w zależności od poziomu) tj. ok 92-123 zł
 • Ubezpieczenie japońskie: 5,800 JPY (ok 178 zł).

Razem: ok 490 000 JPY (ok. 15 034 zł)

Popularne są tzw. gueshouse, rodzaje akademików. Każdy pokój ma dostęp do internetu, na ogół kuchnia jest wspólna, podobnie jak prysznice, toalety, living room. W takich domach mieszkają zarówno studenci z zagranicy studiujący w Tokio, jak i młodzi Japończycy spoza Tokio. Miesięczny czynsz w guesthouse to około 2-3 tyś zł (w zależności od lokalizacji). Student może zamieszkać także w akademiku szkoły KAI.
Wybierając się na kurs półroczny do Tokio, rozpoczynający się w październiku, student zobowiązany jest przygotować niezbędne dokumenty do uzyskania wizy do końca kwietnia. Dokumenty (zarówno skany jak i oryginały powinny zostać wysłane do Fundacji Sakura lub bezpośrednio do szkoły KAI). Po ich sprawdzeniu informujemy studenta czy konieczne są ewentualne uzupełnienia. Jeśli dokumenty przedstawione przez studenta są poprawne, szkoła KAI rozpoczyna procedurę uzyskania wizy studenckiej, przedstawiając złożone dokumenty w Immigration Authority of Tokyo. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, należy wpłacić na konto szkoły KAI 445 800 JPY (13 678 zł). W dalszej kolejności szkoła KAI wysyła do Ambasady Japonii w Polsce wniosek o przyznaniu uczniowi wizy studenckiej.
Dyplom ukończenia studiów (lub licencjat), powinien zostać przetłumaczony (z oryginału lub odpisu) na język angielski przez uprawnionego tłumacza. Wyciągi bankowe i inne dokumenty potrzebne do procedury uzyskania wizy, powinny być także sporządzone w języku angielskim, lub/i przetłumaczone w sposób umożliwiający właściwe ich odczytanie przez pracownika japońskich służb imigracyjnych.