K A I

Kursy języka japońskiego w Japonii
w szkole języka japońskiego KAI

Partnerem Fundacji w Japonii jest szkoła KAI w Tokio. We współpracy z KAI organizujemy wakacyjne kursy języka japońskiego w Japonii. W trakcie ponad 3-tygodniowego pobytu w Tokio, studenci mieszkają z rodzinami japońskimi, codziennie uczą się języka japońskiego, a w weekendy zwiedzają Japonię.

Jeśli planujesz wyjechać na dłużej do Japonii, rozpocząć studia, pracę -zapisz się na długoterminowy kurs w szkole KAI. Taki kurs pozwoli Ci szybko nauczyć się języka japońskiego a jednocześnie dzięki wizie studenckiej będziesz mógł,-mogła podjąć w Japonii pracę.

Kursy długoterminowe
Już teraz możesz zapisać się na kurs języka japońskiego w KAI rozpoczynający się w lipcu 20201r.
Zapraszamy osoby z całej Polski. Warunek: posiadanie licencjatu lub dyplomu ukończenia studiów. Matura często jest również akceptowana przez japoński urząd imigracyjny. Fundacja Sakura pomaga we wszystkich formalnościach związanych z wyjazdem. Nie pobieramy żadnych opłat.
Koronawirus i inne

Od 1 października osoby posiadające wizy studenckie, bez przeszkód mogą pojechać do Japonii i wziąć udział w kursie języka japońskiego np. w szkole KAI w Tokio. Przed przyjazdem do Japonii konieczne jest wykonanie testu na koronawirsua. Aktualnie ilość zachorowań w Japonii utrzymuje się na stosunkowo niewielkim i stabilnym poziomie (400-1000 zakażeń dziennie). Jest więc dużo bezpieczniej niż w Polsce. 

Informacje o kursie

Kurs ogólny języka japońskiego w szkole KAI ma na celu rozwinięcie (przy zachowaniu równowagi) podstawowych umiejętności językowych: mówienia, słuchania, czytania i pisania. Polecany uczniom, którzy poważnie podchodzą do nauki języka japońskiego.

Kurs odbywa się rano lub popołudniem w godzinach: 9 - 12:50 lub 13:40-17:30. Od poniedziałku do piątku. Jedna lekcja trwa 50 minut.

Istnieje 8 poziomów zaawansowania i można uzyskać certyfikat na każdym osiągniętym poziomie. (Wymagana frekwencja 80% i ocena min. 70%) 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły KAI TUTAJ

UWAGA! Ze względu na epidemię i wydłużone procedury, zapisy na kurs języka japońskiego w szkole KAI rozpoczynający się w kwietniu, przyjmujemy do końca listopada.

Wiza studencka

Dzięki wizie studenckiej uzyskasz prawo do podjęcia pracy w wymiarze 20 godzin tygodniowo (rodzaj połówki etatu), co powinno Ci pozwolić na szybszą naukę języka japońskiego oraz zarobienie pieniędzy potrzebnych na opłacenie dalszej nauki w szkole KAI.

Podejmując proste prace, pomoc w restauracji, hotelu itp. na ogół nie musimy mówić dobrze po japońsku. W przypadku prac bardziej zaawansowanych, pracodawca może wymagać od nas znajomości języka na poziomie certyfikatu N2.

Kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej o procedurach związanych z otrzymaniem wizy studenckiej.

Koszt kursu półrocznego

Kurs kantorowy JPY w Alior Bank (JPY/PLN opcja KUP) z dnia 10.11.2020 - 0,03636

 • Opłata półroczna za kurs wraz z opłatą rejestracyjną: 460,000 JPY (16 725 zł)
 • Opłata za wniosek wizowy: 20,000 JPY (ok 727 zł)
 • Podręczniki – ok 3 000 – 4 000 JPY (w zależności od poziomu) tj. ok 109-145 zł
 • Ubezpieczenie japońskie: 5,800 JPY (ok 211 zł).

Razem: ok 490 000 JPY (ok. 17 816 zł)

Zakwaterowanie

Możliwe są różne formy zakwaterowania. Na ogół studenci wybierają tzw. guesthouse, rodzaj akademika z opłatą miesięczną na poziomie 2 500 zł. Sprawdź wszystkie formy zakwaterowania: https://www.sakura.org.pl/zakwaterowanie-tokio-2021/

Możesz także znaleźć zakwaterowanie na własną rękę, zamieszkać u znajomych itp. Ze względu na epidemię, mniejszą liczbę studentów zagranicznych i znaczną liczbę Japończyków, która wyjechała z Tokio oraz wykonuje pracę zdalną, wiele wspomnianych wyżej guesthousów ogłasza różne promocje i koszt zakwaterowania może być niższy.

Procedury

Otwórz TUTAJ dokument w formacie pdf i sprawdź procedury związane z otrzymaniem wizy studenckiej.

Tłumaczenia
Dyplom ukończenia studiów (lub licencjat), powinien zostać przetłumaczony (z oryginału lub odpisu) na język angielski przez uprawnionego tłumacza. Wyciągi bankowe i inne dokumenty potrzebne do procedury uzyskania wizy, powinny być także sporządzone w języku angielskim, lub/i przetłumaczone w sposób umożliwiający właściwe ich odczytanie przez pracownika japońskich służb imigracyjnych.
Kursy wakacyjne
sierpień 2021
W kursie mogą wziąć osoby z całej Polski. Wskazany wcześniejszy kontakt z językiem japońskim, komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz ukończone 18 lat. Fundacja Sakura pośredniczy w załatwieniu wszystkich formalności związane z wyjazdem. Kursy wakacyjne języka japońskiego odbywają w sierpniu.
Ilość lekcji w szkole
Zajęcia w szkole KAI trwają od poniedziałku do piątku, od 9 rano do 12:50. Łącznie każdego dnia przeprowadzane są 4 lekcje 50-minutowe.
Zakwaterowanie

Jeśli masz ukończone 20 lat (stosownie do prawa japońskiego) nie musisz (choć nadal możesz) mieszkać z rodziną japońską. Jeśli chcesz mieć więcej swobody - możesz wybrać tzw. guesthouse, rodzaj akademika. Mieszkając w guesthouse najczęściej do wyboru masz pokój jednoosobowy, wspólną dużą kuchnię na parterze, living room, łazienki, automaty do prania. Będziesz mieć zapewniony dostęp do internetu.  Wyżywienie we własnym zakresie. Dowiedz się więcej o zakwaterowaniu: https://www.sakura.org.pl/zakwaterowanie-tokio-2021/

Opłata za kurs i ubezpieczenie
Student na podstawie rachunku ze szkoły KAI, wykonuje przelew bankowy (szkoła KAI poleca przelewy flywire, link znajduje się na stronie KAI) na rachunek szkoły KAI. Student może także sam opłacić swój rachunek na miejscu w Tokio gotówką w jenach lub za pomocą karty kredytowej. Szkoła KAI oferuje obecnie wszystkim studentom mieszkającym z rodzinami japońskimi, bezpłatne ubezpieczenie, które pokrywa 100% zdarzeń losowych na terenie Japonii. Mimo posiadanego ubezpieczenia japońskiego, Fundacja Sakura zaleca wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na przelot.
Koszt wyjazdu

Kurs jena: 0,0358 (z dnia 06.12.2019, sprzedaż kurs kantorowy Alior).

(Na skutek spadku wartości polskiej złotówki w stosunku do dolara i jena, koszt wyjazdu w 2021 roku może być o ok. 10% wyższy).

 • Przelot – przeciętnie 2500-3000 zł
 • Zakwaterowanie z wyżywieniem u rodziny japońskiej ( przec. 4 500 JPY dziennie (161 zł). Opłata za średnio pobyt 22-dniowy wynosi 3 544 zł
 • Prowizja szkoły KAI za znalezienie rodziny japońskiej, opiekę nad studentem oraz ubezpieczenie – 30 000 JPY (1 074 zł).
 • Kurs języka japońskiego w szkole KAI – 109 tyś. JPY ( 3 902 zł)
 • Materiały do nauki – 2000 JPY (72 zł)
 • Opłata za pobyt opiekuna z Fundacji Sakura i organizację kursu w Japonii – 500 zł.
 • Bilet JR 7-dniowy – 228 Euro (980 zł)
 • Dodatkowe wyżywienie, noclegi, bilety wstępu, onsen, napoje, bilety komunikacji miejskiej – min. 2 000 JPY dziennie (ok. 70 zł dziennie)

Razem ok. 14 000 – 15 000 złotych.

W przypadku osób pełnoletnich i wyboru opcji guesthouse (rodzaj akademika), łączny koszt wyjazdu znacząco się nie zmieni. Miesięczny koszt zakwaterowania w guesthouse to średnio 90-95 tyś. jenów (bez wyżywienia).

Termin wnoszenia opłat

Studenci w pierwszej kolejności muszą zakupić bilet lotniczy. Fundacja może pomóc w zakupie biletów. Kolejne płatności (bilet JR, kurs i zakwaterowanie, student opłaca na podstawie przedstawionego rachunku ze szkoły KAI, na ogół w połowie lipca.

Opieka KAI i rodzin japońskich

Głównym organizatorem wyjazdu studentów na kurs języka japońskiego do Tokio jest szkoła KAI i to szkoła KAI sprawuje opiekę nad studentami kursów języka japońskiego w trakcie trwania kursu. Nad bezpieczeństwem studentów czuwają także japońskie rodziny, u których mieszkają studenci. Opiekun Fundacji Sakura pełni tylko funkcje pomocnicze.

Opieka Fundacji Sakura

Opiekun z Fundacji Sakura w trakcie kilkudniowego pobytu w Tokio pomoże:

 • Odebrać studenta kursu językowego z lotniska w Tokio i pomóc w dotarciu do miejsca zakwaterowania
 • Pomóc w dotarciu studenta do szkoły KAI
 • Zorganizować weekendowy wyjazdu do Kioto i Osaka
 • Przeprowadzić dzień orientacyjny w Tokio w pierwszy weekend pobytu

Uwaga: Pobyt opiekuna z Fundacji Sakura w Tokio będzie ograniczony do w/w kilku dni. Pierwsze 2-3 dni w nowym miejscu są na ogół bardzo stresujące, lecz już po kilku dniach na ogół wszyscy studenci świetnie sobie radzą w Japonii i obecność opiekuna jest na ogół zbędna.

Kanzakura

KANZAKURA

K A N Z A K U R A

Różne odmiany wiśni


Sakura to nie tylko Somei Yoshino. Na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i opisy najważniejszych odmian japońskiej wiśni. Niektóre z nich już posadziliśmy lub posadzimy w przyszłości w naszym sakurkowym parku. 

Kanzakura 寒桜(カンザクラ, Prunus kanzakura) tzw. zimowa sakura. Kanzakura jest krzyżówką odmian Oshima-zakura, Hikan-zakura lub Kanhizakura. Kanzakura jest pierwszą sakurą, która rozkwita w Japonii i to już w styczniu (Atami Sakura). W Tokio pierwsze kwitnące drzewka kanzakura w połowie lutego. Zobacz wideo. Knzakura zwane jest też Ganjitsu-zakura czyli sakura noworoczna.