Fundacja Krzewienia Kultury Japońskiej

Najważniejsze informacje związane z kursami języka japońskiego oraz działalnością kulturową Fundacji.

o nas

Fundacja Sakura

Fundacja została założona w 2006 roku. Założycielem i prezesem Fundacji jest Błażej Babik. Główne cele statutowe Fundacji to: nauczanie języka japońskiego oraz sadzenie wiśni japońskiej (sakura).

Siedziba Fundacji znajduje się przy ulicy Próżnej 10/38 w Warszawie.

Działalność edukacyjną Fundacja prowadzi pod nazwą: Szkoła Języka Japońskiego “Sakura”.

W siedzibie Fundacji przy ulicy Próżnej 10/38 w Warszawie, kursanci mają do dyspozycji kilka dużych sale lekcyjne, kilka toalet oraz wygodną kanapę w poczekalni na korytarzu.

Od czerwca zapraszamy na kursy krótkoterminowe: K1, K2 i K3.

Kurs K1 i K2 rozpoczniemy online w czerwcu z nadzieją na kontynuację zajęć w naszej szkole stacjonarnie, gdy tylko rząd otworzy placówki edukacyjne. Kurs K3 prowadzony będzie wyłącznie online. Kursy K1/K2/K3 potrwają tylko 2 miesiące.

Kontynuacja zajęć online lub stacjonarnie od września lub października dla osób zainteresowanych. Sprawdź

Kursy języka japońskiego przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych kulturą Japonii, niezależnie od wieku.

U nas uczą się zarówno dzieci jak i osoby na emeryturze.

Przeważają jednak licealiści oraz studenci.

Kursy języka japońskiego podzielone są na 3 trymestry, dzięki którym studenci łatwiej mogą zarówno zapisać się na kurs, jak i z kursu zrezygnować.

Trymestr jesienny (październik-listopad-grudzień), trymestr zimowy (styczeń-luty-marzec) i trymestr wiosenny(kwiecień-maj-czerwiec).

Roczny kurs języka japońskiego składa się z 3 trymestrów po skompletowaniu których, student może na życzenie otrzymać świadectwo potwierdzające zakończenie kursu na poziomie zaawansowania A1, A2, B1, B2, C1 lub C2, odpowiednio do programu nauczania Japan Foundation.

Podstawowy kurs języka japońskiego dla licealistów, studentów i osób pracujących. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Jedno spotkanie składa się z dwóch 45 minutowych lekcji. 1 trymestr zajęć kursu podstawowego to 24 lekcje języka japońskiego (3 miesiące * 12 spotkań * 2 lekcje). W związku z epidemią koronawirusa, zapisy na kursy podstawowe języka japońskiego wznowimy od sierpnia 2020.

Kursy języka japońskiego dla licealistów, studentów i osób pracujących. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Jedno spotkanie składa się z dwóch 45 minutowych lekcji. 1 trymestr zajęć kursu intensywnego to 48 lekcji języka japońskiego (3 miesiące * 8 spotkań * 2 lekcje). W związku z epidemią koronawirusa, zapisy na kursy intensywne języka japońskiego wznowimy od sierpnia 2020.

Aktualne informacje o opłatach za kursy w roku szkolnym 2019-2020, znajdują się w zakładce CZESNE-OPŁATY

Klasy liczą przeciętnie od 6 do 8 studentów. Grupa może zostać rozwiązana, gdy ilość studentów w grupie będzie mniejsza niż 3 osoby. W przypadku rozwiązania grupy Fundacja ma obowiązek zapewnić Studentowi zajęcia w innej grupie na podobnym poziomie zaawansowania, lub gdy nie będzie to możliwe zapewnić Studentowi zajęcia wyrównawcze umożliwiające dołączenie do wyższej grupy. Student ma prawo zmienić grupę bez podania przyczyny. Każda zmiana powinna być uzgodniona z Fundacją.

Fundacja dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia najwyższego poziomu nauczania, w tym prowadzenia zajęć językowych przez lektorów o właściwych kwalifikacjach metodycznych.

Lektorami Fundacji Sakura są wyłącznie osoby o narodowości japońskiej. Grupy, niezależnie od liczby lekcji w tygodniu, każde kolejne zajęcia mają z innym lektorem.

Łącznie do 3 lektorów japońskich przydzielonych jest do każdej grupy.

Dowiedz się więcej o naszych lektorach języka japońskiego.

Partnerem Fundacji Sakura w Japonii jest szkoła KAI. Wraz z KAI organizujemy kursy języka japońskiego w Tokio w wakacje (3 tygodnie w sierpniu) oraz w trakcie roku szkolnego (kursy trzymiesięczne, półroczne oraz roczne).

Uwaga! Z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczny wyjazd wakacyjny do Tokio został przełożony na sierpień 2021. Infromacje o kursach języka japońskiego online w szkole KAI podamy na początku czerwca. 

Informacje o kursach semestralnych i rocznych w KAI w roku szkolnym 2020-2021 podamy w najbliższych kilku miesiącach.