S A K U R A

Rok szkolny 2020-2021

Fundacja Sakura
Najważniejsze informacje związane z kursami języka japońskiego oraz prowadzoną działalnością.

Fundacja została założona w 2006 roku. Założycielem i prezesem Fundacji jest Błażej Babik.
Główne cele statutowe Fundacji to nauczanie języka japońskiego oraz sadzenie wiśni japońskiej (sakura).

Siedziba Fundacji znajduje się przy ulicy Próżnej 10/38 w Warszawie.

Działalność edukacyjną Fundacja prowadzi pod nazwą: Szkoła Języka Japońskiego “Sakura”. W siedzibie Fundacji kursanci mają do dyspozycji duże sale lekcyjne, kilka toalet oraz wygodną kanapę w poczekalni na korytarzu.

Informacje o opłatach za kursy w roku szkolnym 2020-2021 znajdują się w zakładce CZESNE-OPŁATY

Fundacja dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia najwyższego poziomu nauczania, w tym prowadzenia zajęć językowych przez lektorów o właściwych kwalifikacjach metodycznych.

Lektorami Fundacji Sakura są wyłącznie osoby o narodowości japońskiej. Grupy, niezależnie od liczby lekcji w tygodniu, każde kolejne zajęcia mają z innym lektorem.

Łącznie do 3 lektorów japońskich przydzielonych jest do każdej grupy.

Partnerem Fundacji Sakura w Japonii jest szkoła KAI. Wraz z KAI organizujemy kursy języka japońskiego w Tokio w wakacje (3 tygodnie w sierpniu) oraz w trakcie roku szkolnego (kursy trzymiesięczne, półroczne oraz roczne).

Uwaga! Z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczny wyjazd wakacyjny do Tokio został przełożony na sierpień 2021.

Informacje o kursach semestralnych i rocznych w KAI w roku szkolnym 2020-2021 podamy w najbliższych kilku miesiącach. 

Rozpoczęliśmy już zapisy na kursy języka japońskiego w nowym roku szkolnym. Sprawdź jakie kursy obecnie oferujemy: https://www.sakura.org.pl/kursy-jezyka-japonskiego-w-roku-szkolnym-2020-2021/

Kursy języka japońskiego przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych kulturą Japonii, niezależnie od wieku. U nas uczą się zarówno dzieci jak i osoby na emeryturze. Przeważają jednak licealiści oraz studenci.
Klasy liczą przeciętnie od 6 do 8 studentów. Grupa może zostać rozwiązana, gdy ilość studentów w grupie będzie mniejsza niż 3 osoby. W przypadku rozwiązania grupy Fundacja ma obowiązek zapewnić Studentowi zajęcia w innej grupie na podobnym poziomie zaawansowania, lub gdy nie będzie to możliwe zapewnić Studentowi zajęcia wyrównawcze umożliwiające dołączenie do wyższej grupy. Student ma prawo zmienić grupę bez podania przyczyny. Każda zmiana powinna być uzgodniona z Fundacją.

Podstawowy kurs języka japońskiego dla licealistów, studentów i osób pracujących. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Jedno spotkanie składa się z dwóch 45 minutowych lekcji.

Na 1 trymestr zajęć kursu podstawowego języka japońskiego dla początkujących składa się 12 spotkań (np. 12 poniedziałków, 12 wtorków etc.).

Kursy języka japońskiego dla licealistów, studentów i osób pracujących. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Jedno spotkanie składa się z dwóch 45 minutowych lekcji.

Na 1 trymestr zajęć kursu intensywnego języka japońskiego dla początkujących składają się 24 spotkania (np. 12 poniedziałków i śród, 12 wtorków i czwartków etc.). 

Kursy języka japońskiego podzielone są na 3 trymestry, dzięki którym studenci łatwiej mogą zarówno zapisać się na kurs, jak i z kursu zrezygnować. Trymestr jesienny (październik-listopad-grudzień), trymestr zimowy (styczeń-luty-marzec) i trymestr wiosenny(kwiecień-maj-czerwiec).

Roczny kurs języka japońskiego składa się z 3 trymestrów po skompletowaniu których, student może na życzenie otrzymać świadectwo potwierdzające zakończenie kursu na poziomie zaawansowania A1, A2, B1, B2, C1 lub C2, odpowiednio do programu nauczania Japan Foundation.

OSHIMAZAKURA

O S H I M A Z A K U R A

Różne odmiany wiśni


Sakura to nie tylko Somei Yoshino. Na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i opisy najważniejszych odmian japońskiej wiśni. Niektóre z nich już posadziliśmy lub posadzimy w przyszłości w naszym sakurkowym parku. 
Oshimazakura 大島桜 (łac. prunus speciosa) – gatunek sakury pochodzący z wulkanicznnej wyspy Izu Ōshima oraz półwyspu Izu, charakteryzujący się dużymi białymi kwiatami. Oshimazakura owocuje. Owoce oshimazakura są niewielkie, lecz jadalne. Najstarsze drzewo oshimazakura ma 800 lat i rośnie na wyspie Ōshima.  Oshimazakura to jedna z kilku odmian wiśni japońskiej, które już w najbliższych latach będziecie mogli podziwiać w naszym sakurkowym parku w Warszawie. Zdjęcie: Masao Katayama