• Post author:
  • Post category:Blog

Pozytywny wpływ koronawirusa

Kyodo News.

Zdjęcie: Kyodo News.

Prawie połowa mieszkańców Japonii uważa, że jest teraz zdrowsza niż przed epidemią koronawirusa, z powodu zmiany stylu życia narzuconego im przez liczne zakazy wprowadzone przez rząd Japonii by powstrzymać epidemię.

Spośród 5 640 respondentów, którzy wzięli udział w ankiecie internetowej Meiji Yasuda Life Insurance Co , 48,1% stwierdziło, że czuje się „zdrowiej” lub „nieco zdrowiej”, gdy zapytano ich o zmiany w ich samopoczuciu, gdy musieli pozostać w domach celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa z Wuhan. Wg. badań wielu ludzi poprawiło swój styl życia, zmieniając nawyki żywieniowe i zwiększając aktywność fizyczną.

Jedynie 2,8% stwierdziło, że czuje się „mniej zdrowo”, podczas gdy ci, którzy nie odnotowali żadnej zmiany, stanowili 49,1%. Badanie objęło zamężnych mężczyzn i kobiety w wieku od 20 do 79 lat w całym kraju i zostało przeprowadzone od 6 do 13 sierpnia.

Ciekawostka, że liczba samobójstw w okresie od lutego do czerwca spadła w Japonii o 13,5%, w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Przeniesienie pracy do domów, skrócenie godzin pracy itp., uratowało 1 027 osób. Tyle osób mnie popełniło samobójstwo. Ilość zgonów na skutek zakażenia kornawirusem w Japonii, od lutego do czerwca wyniosła 974. 

sakura