Schłodzone maski z Okayama

  • Post author:
  • Post category:Blog

Schłodzone maski z Okayama

Japonia wkracza w porę deszczową i noszenie maski może stać się dość niewygodne w związku z rosnącymi temperaturami i wyższą wilgotnością powietrza.

Shibutani Shoten, producent foteli samochodowych w prefekturze Okayama, zaczął produkować maski na twarz pod koniec marca i opracował obecnie bardziej “oddychającą” wersję na gorące i wilgotne letnie miesiące.

Kolorowe maski wykonane są z tkaniny siatkowej, która jest otoczona bawełną na zewnątrz i jedwabną tkaniną od wewnątrz, kombinacją, która zmniejsza duszność.

Dla mieszkańców Kurashiki w prefekturze Okayama, maseczki są dostępne w pobliskich automatach zlokalizowanych wzdłuż ulicy Kojima Jeans. Ponieważ automaty te sprzedają zwykle zimne napoje, maski są schłodzone przy zakupie.

Dostępne są cztery typy, w tym wersja dla dzieci (9 cm x 13 cm) i większe rozmiary dla dorosłych, wszystkie w cenie od ¥ 400 do ¥ 850 za maskę (15-31 zł). Maski występują w pięciu różnych kolorach, wszystkie są ręcznie farbowane i mogą być używane wielokrotnie – firma zaleca pranie maski ręcznie po każdym użyciu.

Opracowano na podstawie art. Time Out Tokyo.

sakura