W A K A C J E

LIPIEC - SIERPIEŃ 2021

WAKACYJNE KURSY JĘZYKA JAPOŃSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kursy wakacyjne języka japońskiego dla początkujących (poziom A1).  Kurs składa się z 10 spotkań (1 spotkanie = 2 lekcje 45-minutowe) w okresie 2 tygodni. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. 

Kontynuacja kursu dla osób zainteresowanych od września/października 2021 roku, stacjonarnie lub online. 

W A K A C J E425kursy dla początkujących

Zapisy

Przejdź do formularza zgłoszeniowego, wybierz termin kursu wakacyjnego, np. 19-30.07.2021r. godz. 10:00-11:30

Wypełnij w formularzu swoje podstawowe dane osobowe i wyślij nam zgłoszenie.

Formularz
W A K A C J E425kurs dla początkujących

Zapisy

Przejdź do formularza zgłoszeniowego, wybierz odpowiadający Ci termin kursu wakacyjnego np. 19-30.07.2021r. godz. 10:00-11:30, wypełnij w formularzu swoje podstawowe dane osobowe i wyślij nam zgłoszenie.

Formularz

Wakacyjne kursy języka japońskiego

Podstawowe informacje

Kursy dla początkujących

Mimo spadku zakażeń i nadziei na powrót do “normalności” w najbliższych miesiącach, kursy wakacyjne języka japońskiego w dużym stopniu prowadzone będą przez internet (ONLINE). Rozpoczniemy także kursy stacjonarne (zajęcia prowadzone przez naszych lektorów w szkole), choć nadal w ograniczonej liczbie. 

Terminy

KURSY ONLINE:

16-27.08.2021r. godz. 11:45-13:15

16-27.08.2021r. godz. 17:45-19:15

Opłaty
Opłata za udział w kursie wakacyjnym języka japońskiego wynosi 425 zł.
Podręczniki

Uczestnik kursu otrzyma przed zajęciami bezpłatne materiały, z których korzystać będzie w trakcie kursu. Osoby zainteresowane będą mogły przed pierwszymi lekcjami nabyć w szkole podręcznik do nauki języka japońskiego Marugoto A1 Rikai. Dowiedz się więcej o podręcznikach: https://www.sakura.org.pl/podreczniki/

S A K U R A

K U R S Y JĘZYKA JAPOŃSKIEGO 2021/2022

Kliknij myszką w wybrany kurs i dowiedz się więcej!

S A K U R A

Y O K O

S A K U R A

Różne odmiany wiśni


Sakura to nie tylko Somei Yoshino. Na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i opisy najważniejszych odmian japońskiej wiśni. Niektóre z nich już posadziliśmy lub posadzimy w przyszłości w naszym sakurkowym parku. 

YOKOZAKURA / Cerasus Campunulata ‘Yoko’ / ヨウコウザクラ

Masaaki Takaoka był nauczycielem w niewielkiej szkole rolniczej w małej górskiej wiosce Shikoku (prefektura Ehime). Uczył uczniów w wieku od 16 do 19 lat rolnictwa i ogrodnictwa – aż do wybuchu II wojny światowej, kiedy cała jego klasa została powołana do służby wojskowej.
W szkolnym ogrodzie rosła olbrzymia wiśnia i Masaaki powiedział swoim uczniom, aby powrócili z wojny do tego właśnie drzewa. Wojna szalała dalej i w końcu (po wojnie) mniej niż połowa uczniów z klasy którą uczył powróciła do wioski.

Zszokowany i zasmucony śmiercią tak wielu jego uczniów, zastanawiał się nad ich śmiercią i dlaczego on pozostał przy życiu, ale nie oni – patrząc na wiśniowe drzewo w szkolnym ogrodzie. W jego umyśle zaczęła się tworzyć wizja.
Chciał stworzyć nową odmianę tego wysoce symbolicznego drzewa – takiego, które wytrzymałoby zarówno zimny, jak i gorący klimat, i które zakwitłoby praktycznie wszędzie na Ziemi. Wiśnię na pamiątkę poległych uczniów.

Dowiedz się więcej: https://www.sakura.org.pl/yokozakura/